Czym są parabanki?

Obecnie coraz częściej spotykamy się z pojęciem parabanki podczas przeszukiwania zasobów internetowych pod kątem kredytów, pożyczek bądź innych korzystnych propozycji finansowych. Parabanki to po prostu instytucje finansowe, które występują obok tradycyjnych banków i są dość cenione przez spore grono klientów.

dol04

Czym się różnią od banków?

Parabanki charakteryzują się szeregiem cech, które odróżniają je od banków takich jak PKO BP czy mBank. Nie podlegają nadzorowi bankowemu, a większość oferowanych przez nie usług jest bardzo wysoko oprocentowana. Byłoby to raczej niekorzystne, ale jako rekompensatę za stawki oprocentowania, parabanki proponują łagodniejsze kryteria dla osób starających się na przykład o pożyczkę lub kredyt. Mogą tam otrzymać wsparcie finansowe nawet ci, którzy mają już zaciągnięte liczne pożyczki bądź grozi im egzekucja komornicza.

Jak rozpoznać dobry parabank?

Na rynku funkcjonuje obecnie tyle różnych instytucji finansowych, że przeciętny człowiek zainteresowany na przykład wzięciem kredytu może czuć się zdezorientowany i zagubiony. Łatwo wtedy o zaufanie oszustom, których, wbrew pozorom, nie brakuje – są instytucje podające się za banki czy firmy udzielające pożyczek, które wyłudzają dane od potencjalnych klientów lub też kuszą ich obietnicą korzystnej oferty, a potem pobierają prowizję za udzielenie, nie przekazując żądanej kwoty. Dobre i zaufane parabanki są znane i często polecają je inne osoby, które już nieraz korzystały z ich usług. Są tez strony rekomendujące pewne instytucje – jedną z nich można znaleźć pod adresem http://judaszowesrebrniki.pl/lista-parabankow-dzialajacych-w-polsce. Witryna zbiera dane na temat parabanków obecnych na polskim rynku, dlatego też znajdziemy tam aktualne i rzetelne informacje.

Gwarancja zadowolenia

W sytuacji, kiedy banki odmawiają pomocy (na przykład brakuje nam zdolności kredytowej, mamy nieodpowiedni wiek czy występują inne problemy), warto zwrócić się właśnie do parabanków. Czasem za cenę wyższego oprocentowania zyskamy całkiem niezłe warunki ogólne. Zaletą tych instytucji jest też ich szybkie i sprawne działanie, jak również łatwy dostęp do wszelkich usług. Wniosek o kredyt czy pożyczkę może zostać rozpatrzony online, decyzja o przyznaniu (bądź nie) przesłana sms-em. Wszelkie formalności niejednokrotnie załatwia się bez wychodzenia z domu. Dla nowych klientów są korzystne promocje, natomiast osoby regularnie korzystające z usług parabanku mają możliwość wzięcia większych kwot lub rozłożenia ich na większą ilość rat.